Merač nastavenia rezu RLI 04

Predstavujem Vám novinku v ponuke firmy SELBIT. Jedná sa o elektronický merač hrúbky rezu, ktorý bol vyvinutý pre zrýchlenie a zjednodušenie nastavovania ďalšieho rezu počas pílenia.

Na začiatku pílenia pilčík určí výšku prvého rezu, počas pílenia ešte pred zdvihnutím reznej hlavy na konci guľatiny stlačí tlačítko KERF, tým nastaví aktuálnu hodnotu na merači na nulu. Po vrátení sa na začiatok guľatiny spúšťa reznú hlavu a sleduje hodnotu na displeji merača. Napríklad - potrebuje píliť dosku hrúbky 25 mm. Spúšťa reznú hlavu kým sa na displeji neobjaví hodnota 25. Môže začať píliť a počas pílenia alebo ešte pred zdvihnutím reznej hlavy na konci guľatiny stlačí znovu tlačítko KERF.

Takto pilčík opakuje uvedený postup. V skutočnosti merač odmeriava hodnotu spolu aj s výrezom pílového pásu, takže v našom prípade rezná hlava bola spustená o 25 + napr.2 mm . Hodnotu výrezu pílového pásu si nastavuje káždý podľa svojej použitej technológie.

Hlavná výhoda tkvie práve v tom, že pilčík nepotrebuje prirátavať výrez na pílu a nastavovať dlhé sekundy pomocou lepšie - horšie viditeľného pravítka.

Samozrejme merač sa môže využívať aj na jednoduché odmeriavanie bez výrezu pílového pásu. Týmto meračom nie je možné merať výšku reznej hlavy od pracovných stolov.

Merač RLI 04 sa môže namontovať na všetky stroje, dodávka obsahuje aj vlastné trafo 230/12 V. Môže spolupracovať s nami dodávaným obrátkovým enkóderom, alebo magnetickým pravítkom.

Pre viac informácií sa skontaktujte s nami.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti