BRÚSKY A ROZVODKY ZUBOV

Vážený návštevník!

Prezrite si prosím aj tieto stránky, ktoré sa zaoberajú brúskami a rozvodkami zubov pílových pásov. Máte možnosť si vybrať z pomedzi štyroch brúsok a dvoch rozvádzačov zubov. Podľa Vašej používanej technológie pílenia, alebo rezného nástroja si istotne nájdete vhodnú brúsku.
V dnešnej dobe a po rozšírení píl s kalenými zubmi doporučujeme brúsky typu ZO-1/ZM/B, alebo ZO-1/B/200, ktoré sú vybavené tvarovými brúsnymi kotúčmi CBN (bórnitridové). Brúska ZO-1/ZM sa dá prebudovať tiež na kotúč CBN.
Tvarové brúsenie zabezpečuje stály tvar zubu a tým je vylúčené, aby sa tvar menil podľa vytvarovania a tvrdosti čierneho brúsneho kotúča, alebo nálady brusiča. Je tiež zachovaný uhol čela zubu.
Pri vysokých rezných rýchlostiach kotúča CBN sa vytvorí jemný povrch krivky zubu a tým sa zabezpečí skoro dokonalé vynášanie vyrezaného materiálu (pilín).
Pre kvalitné a rýchle pílenie je veľmi dôležité ideálne nastavenie vychýlenia zubov - rozvod zubov (šránok). Ponúkame aj jednoduchú rozvodku, na ktorej sa veľkosť vychýlenia zubu kontroluje pomocou indikátora. Pokiaľ používate veľké množstvo pílových pásov navrhujeme pozrieť si aj automatickú rozvodku zubov ZO-R. Obsluhujúci vloží očistený pílový pás, skontroluje rozvod zubov pomocou priloženého meradla a nastaví potrebný rozvod zubov. Po spustení rozvodky opakuje kontrolu vychýlenia zubov. Pokiaľ vyhovuje aktuálnym potrebám, zapne mikropočítač na potrebný počet zubov a automatická rozvodka vychýli všetky zuby bez ďalšej ručnej manipulácie.
Pokiaľ Vás naša ponuka zaujala, skontaktujte nás buď e-mailom, alebo telefonicky.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti